Täna tähistame Võidupüha – päeva, mil meenutame Eesti Vabadussõja võitu Võnnu lahingus 1919. aastal. See võit kindlustas Eesti rahva õiguse otsustada oma saatuse üle ning jääb meie riikluse üheks olulisemaks alustalaks.

Rahvuslased ja Konservatiivid austavad kõiki neid mehi ja naisi, kes on läbi ajaloo seisnud Eesti vabaduse, iseseisvuse ja rahvusliku enesemääramise eest. Võidupüha ei ole ainult mälestus minevikust – see on ka meeldetuletus, et vabadust tuleb hoida, kaitsta ja edasi anda järgmistele põlvkondadele.

Viljandis, Pärnus ja mujal Eestis asetati täna Vabadussammaste juurde pärjad. Ikka selleks, et avaldada austust neile, kelle julgus ja ohverdus võimaldasid Eesti riigil sündida ja püsima jääda.

Head Võidupüha kõigile Eesti inimestele! Elagu Eesti! 🇪🇪


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga